Emlak Ofisinizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

emlak-ofisinizin-tanitimi-nasil-yapilirGünümüzde ticari faaliyetlerin temelini bilginin dolaşımı, yayılması ve geri bildirimi oluşturuyor. Bu bağlamda yeni bir emlak ofisi açıp tanıtımını yapmak veya emlak ofisinin bilinirliğini arttırmak isteyenler için emlak ofisi açmadan önce yapılması gerekenler, faaliyet gösteren bir emlak ofisinin tanınabilirlik sağlaması için uygulaması gereken kurallar ve yürütülecek basın stratejisi hakkında madde madde öneriler…

  • Emlak ofisiniz faaliyete başlamadan önce görkemli bir açılış yapmanız önemlidir. Hem basının hem de insanların ilgisini çekmesi açısından sektördeki ünlü bir kişiyi açılışınıza davet edin.
  • Öncelikle kamuoyunda marka bilinirliğinizi arttırmak ve ilerideki satışlarınıza artı sağlamak için reklam ve tanıtım bütçesi oluşturun.
  • Mevcut listenizdeki basın temsilcileri ile sürekli iletişim halinde olun ve medyada canlı bir haber kaynağına dönüşüp onlara sürekli enformasyon sağlayın.
  • Eski tarz emlakçılık anlayşını bir kenara bırakıp iletişim araçlarını daha nitelikli kullanmaya başlayın. Kitle iletişim araçlarının tümünü kullanmaya çalışın çünkü ev arayışında olan kişiler size ancak bu araçlar sayesinde ulaşabilir.
  • Günümüzde ticari faaliyetlerin birçoğu internet üzerinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple interneti kullanmaktan çekinmeyin, sosyal medyada etkinliğinizi arttırın. Emlak ofisinizin adına facebook, twitter hesapları açın ve aktif bir şekilde kullanın.
  • Ofisinizin tasarımı günümüz koşullarında olmalıdır. Ferah, modern görünümlü ve müşterilerin huzur duyacağı mekanlar, tercih edilme sebebiniz olabilir. Ayrıca ofisinizin temiz olmasına önem gösterin.
  • Ofisinizin imajı, marka bilinirliği, basında reklam ve tanıtımlarla yer almanız müşterilerin ofisinize gelmesini sağlar. Ev kiralamak ya da satın almak isteyen bir müşteri kapınızdan bir kere girdiği anda onu devamlı müşteriniz olmaya verdiğiniz hizmetle ancak siz ikna edebilirsiniz.
  • Bulunduğunuz bölgede konferanslar, seminerler, paneller düzenleyin, dergi veya bülten çıkarmanız sizin için artı bir değerdir. Bunların yanısıra ofisinizin bulunduğu bölgede sponsorluk çalışmaları yapabilirsiniz.
  • Genel olarak kalıcı ve etkili bir farkındalık, bilinirlik yaratmak istiyorsanız düzenli, programlı ve hedefli çalışmalar yapmalısınız.

 

EmlakJet Haber

İlgili Terimler :

Güncel Emlak Haberleri

Devlet Hastanesine 100m Mesafede Satılık 3 Katlı Dükkan Devlet Hastanesine 100m Mesafede Satılık 3 Katlı Dükkan Dükkanımız Saadet Camii karşısında yapımı tamamlanmak üzere olan Yeni Tatvan Devlet Hastanesi’ne yaklaşık 100 metre mesafede,
Tatvan Belediyesi’nden Emlak ve Reklam Vergisi Uyarısı Tatvan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Emlak ile Çevre Temizlik Vergisi 2. taksidinin son ödeme
Emlak Vergisi ödemelerinde son 31 Mayıs! Emlak Vergisi ilk taksit ödemeleri mart ayında başlamıştı. Son ödeme tarihi yarın olan vergiyle ilgili tüm